رول فشرده نایلون حبابدار یا نایلون حبابدار آماده ؟

رول فشرده نایلون حبابدار یا نایلون حبابدار

استفاده از رول فشرده نایلون حبابدار یا نایلون حبابدار آماده برای بسته بندی وابسته به نوع محصولی است که می‌خواهید بسته بندی کنید و نیازهای حمل و نقل آن. در زیر توضیحاتی درباره هر دو نوع را ارائه می‌دهیم.

استفاده از چه مدل نایلون حبابداری مناسب است؟

رول فشرده نایلون حبابدار

برای انتخاب رول فشرده یا رول آماده نایلون حبابدار باید ابتدا به میزان مصرف خود از این ضربه گیر های بسته بندی توجه کنید.

اگر شما یک فروشگاه کوچک با بسته بندی های کم هستید باید بصرفه ترین انتخاب را داشته باشید از آنجایی که نیاز به نایلون حبابدار آماده زیادی ندارید مشکل فضا ندارید پس میتوانید از نایلون های حبابدار آماده باد شده استفاده کنید.

اگر بسته های ارسالی شما بیش از 30 عدد در روز است بصرفه است که از نایلون های حبابدار فشرده استفاده کنید. این نایلون های حبابدار علاوه بر ارزان تر بودن، فضای بسیار کمی را اشغال میکنند که باعث میشود با توجه به زیاد بودن بسته های شما و نیاز بسیار زیاد به نایلون های حبابدار باعث میشود که نیازی به انباری برای ذخیره آنها نباشد.

همجنین نایلون های حبادار فشرده قابلیت چاپ پذیری و درج لوگو دارند که باعث میشود بسته بندی شما بسیار شیک تر و جذاب تر شود.

خب با این همه خوبی چرا پیشنهاد نمیشود فروشگاه های کوچک از رول های فشرده استفاده کنند؟

زیرا برای قابل استفاده کردن این نایلون های حبابدار نیاز دارید که دستگاه تولید بالشتک هوا داشته باشید که خرید این دستگاه برای شرکت هایی که تعداد بسته بالا دارند بصرفه است.

دستگاه تولید بالشتک هوا (نایلون حبابدار)

دستگاه تولید بالشتک هوا یا نایلون حبابدار یک دستگاه بسته بندی است که برای تولید ضربه گیر های بسته بندی مانند نایلون حبابدار و بالشتک هوا استفاده می‌شود.

عملکرد دستگاه تولید بالشتک هوا به این صورت است که ابتدا رول های خالی از باد نایلون حبابدار یا بالشتک هوا داخل دستگاه قرار میگیرد سپس دستگاه این رول های فشرده را باد میکند و درب آنها را دوخت میکند که نایلون حبابدار آماده را تولید میکند.

اینکار باعث صرفه جویی در هزینه حمل و نقل و همچنین انبار دای میشود زیرا شما رول های فشرده شده که حجم زیادی ندارند را نگهداری میکنید. همچنین میتوانید انواع بالشتک ها و نایلون های حبابدار را در ابعاد مختلف خریداری کنید تا متناسب با بسته بندی خود از آنها استفاده کنید.

رول های فشرده به دلیل داشتن پرفراژ میتوانند بسیار در سرعت بسته بندی شما موثر باشند برای درک بهتر این موضوع ویدیو زیر را ببینید.

بالشتک هوا یا نایلون حبابدار در بسته‌بندی محصولات مختلف مانند لوازم خانگی، الکترونیکی، لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم شیشه‌ای و غیره استفاده می‌شود. مزیت اصلی استفاده از بالشتک هوا در بسته بندی این است که حباب‌های هوا درون نایلون به عنوان یک لایه محافظ عمل می‌کنند و از آسیب رسیدن به محصولات در طول حمل و نقل جلوگیری می‌کنند. همچنین، این نوع بسته‌بندی به دلیل سبکی و انعطاف‌پذیری بالشتک هوا، فضای کمتری را در اختیار می‌گیرد و هزینه حمل و نقل را کاهش می‌دهد.

دستگاه‌های تولید بالشتک هوا در انواع و اقسام مدل‌ها و ظرفیت‌ها در بازار موجود هستند و می‌توانید با جستجوی مراکز تولید و توزیع ماشین آلات بسته بندی یا تجهیزات صنعتی بازار مثل شرکت بند و بس اطلاعات بیشتری درباره دستگاه‌های تولید بالشتک هوا و قیمت های آنها را کسب کنید.

مدل های مختلف نایلون حبابدار

نایلون حبابدار آماده بسته بندی

بالشتک هوا: نوع جدیدی از ضربه گیرهای بسته بندی هستند که به دلیل هوای بیشتر داخل آنها ویژگی مخافظتی قوی تری دارند بعلاوه برای پر کردن فضای خال ی داخل کارتن به دلیل حجم بیشتر بصرفه تر هستند.

نایلون حبابدار مدل زنبوری: این نوع نایلون های حبابدار به دلیل بافت ریز و ظریف مناسب بسته بندی کالا های مانند برد های الکترونیکی و دارو ها هستند.

نایلون حبابدار چسب دار: این نایلون های حبابدار در یک طرف خود چسب دارند که به سطح مشخصی چسبانده میشوند و میتوانید در بسته بندی های خاص از آن استفاده کنید.

پلاستیک حباب دار فوم‌دار: گاهی اوقات در تولید نایلون حبابدار از یک لایه فوم استفاده می‌شود. فوم به دلیل انعطاف زیاد که دارد، نقش حفاظتی نایلون حبادار را افزایش می‌دهد. از طرفی دیگر فوم در برابر تابش نور مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می‌دهد. اگر وسیله‌ای که تولید می‌شود، برای مدت زمان زیادی در معرض تابش خورشید قرار خواهد گرفت، گزینه اصلی پیش روی شما برای بسته‌بندی آن، نایلون‌های فوم‌دار خواهد بود.

پلاستیک حباب دار ضد مغناطیس: استفاده از نایلون حبابدار، موجب می‌شود که الکتریسیته ساکن نسبتا زیادی در وسایل ایجاد شود. این مسئله برای وسایلی از جمله ظروف شکستنی، مشکلی ایجاد نمیکند؛ اما در زمینه تجهیزاتی مانند وسایل الکترونیکی باید نسبت به ایجاد الکتریسیته ساکن حساس هستند و تا حد امکان جلوی این اتفاق را بگیریم. نایلون های حبابدار ضد مغناطیس گزینه مناسبی برای این موارد به شمار می‌روند.

مطالب مفید بود ؟

امیرحسین امان اللهی
سلام امیرحسن امان اللهی متخصص در زمینه دستگاه های تولید و بسته بندی در مقالات من میتوانید با تکنولوژی و دستگاه های روز صنعت چاپ و بسته بندی آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *