دستگاه دوخت حرارتی

دستگاه دوخت حرارتی از سری دستگاه های بسته بندی است که انقلابی در صنعت بسته بندی ایجاد کرده. این سری از دستگاه ها با استفاده از تسمه نسوز دوخت حرارتی ایجاد میکنند که میتواند بسته بندی زیبا و ایزوله برای شما به ارمغان بیاورد. اینجا قصد داریم مدل های مختلف این دستگاه به همراه مزیت و معایب آنها برسی کنیم پیشنهاد میکنم تا انتها همراه ما باشید.

انواع دستگاه های دوخت حرارتی

دستگاه های دوخت حرارتی شامل مدل های مختلفی هستند. که از این بین محبوب ترین نوع آن دستگاه دوخت ریلی است. این دستگاه در دو مدل افقی و عمودی وجود دارد که صاحبین کارخانه متناسب با نوع محصول خود باید دوخت مورد نظر را انتخاب کنید. 

نوع دیگر دستگاه های دوخت دستگاه های دوخت دستی است که معمولا برای بسته بندی های خانگی استفاده میشود. این دستگاه ها معمولا به صورت دوخت های پدالی و یا دوخت های ضربه ای در بازار موجود هستند. البته استفاده از این نوع دوخت در صنایع بزرگ اصلا بصرفه نیست و به همین دلیل است که دستگاه های دوخت ریلی بسیار محبوب هستند.

نوع جدیدی از دستگاه های دوخت حرارتی با نام دستگاه دوخت حرارتی اتوماتیک تازه وارد بازار ایران شده و هنوز افراد زیادی با آن آشنایی ندارند. با توجه به قیمت و کیفیت این دستگاه میتواند جایگزین مناسبی برای دوخت های دستی باشد.

در ادامه میخواهیم به برسی دقیق تر این دستگاه های دوخت حراتی بپردازیم.

دستگاه دوخت ریلی افقی

دستگاه دوخت ریلی افقی از پر فروش ترین مدل های دستگاه دوخت حرارتی است که در صنایع غذایی کاربرد فراوانی دارد. همچنین به دلیل قیمت مناسب و دردسترس بودن بیشتر شرکت ها از این دستگاه استفاده میکنند. میتوانم با اطمینان بگویم 80درصد دوخت های حرارتی که شما میبینید با دستگاه دوخت ریلی افقی انجام میشود.  همچنین این دستگاه تسمه نسوز بزرگ دارد که موجب بالا رفتن کیفیت دوخت و استحکام بیشتر دوخت میشود.

 حال شاید برای شما سوال باشد چرا دستگاه های دوخت ریلی در صنایع غذایی اینقدر محبوب هستند. دلیل اصلی محبوبیت این دستگاه ها در صنعت مواد عذایی چاپ تاریخ و قیمت  هنگام دوخت است. اینکار باعث بسته بندی سریع تر مواد غذایی و کاهش هزینه ها میشود زیرا شما نیازی به نیرو دیگر و دستگاه جداگانه برای چاپ قیمت و تاریخ تولید و انقضا ندارید.

همچنین این دستگاه یک ویژگی خیلی خاص دارد که موجب میشود هر شخصی بتواند به راحتی با آن کار کند. کار با این دستگاه نیازمند آموزش خاصی نیست و شما تنها با دیدن چند ویدیو ساده در صفحه محصول میتوانید کار با این دستگاه را به طور کامل یاد بگیرید.

از مزیت های دستگاه دوخت ریلی افقی کیفیت بالای ساخت آن است که موجب شده شرکت بند و بس این دستگاه را 1سال گارانتی کند و 10 سال خدمات پس از فروش برای آن در نظر بگیرد از آنجایی که تولیدکننده این دستگاه بند و بس است خیالتان از بابت تامین قطعات و سرویس های دوره ای دستگاه راحت باشد.

دستگاه دوخت حرارتی اتوماتیک

خب دوستان یک محصول جدید داریم از اواخر سال 2022 که دیگه شما را از شر دستگاه های دوخت دستی و معمولی راحت میکنه!

دستگاه دوخت حرارتی اتوماتیک که قیمتی همانند دستگاه های دوخت دستی دارد اما کارکردی مانند دستگاه های دوخت ریلی. این دستگاه در واقع دستگاه دوخت ریلی افقی است فقط ریل زیر دستگاه حذف شده که موجب کاهش قیمت زیادی میشود. این دستگاه در اواخر سال 2022 وارد بازار های جهانی شد و با توجه به کاربرد و قیمت پایینش توجه ها را به خود جلب کرد. هم اکنون این دستگاه در ایران توسط شرکت بند و بس نمایندگی دستگاه های دوخت حرارتی اتوماتیک عرضه میشود. شما با خرید از نمایندگی 1سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش برای دستگاه خود دریافت میکنید.

این دستگاه ظاهر خیلی ساده ای دارد اما کاربرد فراوانی دارا است و قابلیت تنظیم دما و سرعت را دارد. شما میتوانید متناسب با پلاستیک انتخابی برای دوخت هر کدام از این پارامتر ها را تنظیم کنید. برای بهتر درک کردن این موضوع ویدیو زیر را تماشا کنید.

 

همچنین این کار دستگاه بسیار آسان است و تنها کافی است محلی که میخواهید دوخت شود را بین تسمه های نسوز قرار دهید. تنها سختی این دستگاه نسبت به دوخت های ریلی افقی و عمودی همین کار باشد که باید محل مورد نظر را جهت دوخت بین تسمه های نسوز بگذارید.

دستگاه دوخت ریلی عمودی

دستگاه های دوخت ریلی عمودی مکانیزمی مانند مدل افقی دارد با این تفاوت که بسته ها به صورت عمودی روی آن قرار میگیرند. خال این سوال پیش می آید دلیل تولید این دستگاه چیست?

خب دوست عزیز مخصولاتی مثل خبوبات را اگر بیایم به صورت افقی روی ریل قرار دهیم تا دوخت شوند مقدار زیادی از محصول بیرون ریخته میشه پس این مدل دستگاه دوخت ریلی عمودی طراحی شد تا این مشکل را حل کند. سرعت هر دو دستگاه دوخت افقی و عمودی برابر است و عیر از موردی که عرض شد تفاوتی ندارند.

این دستگاه نیز قابلیت چاپ تاریخ و قیمت بر روی محصولات دارد تا روند تولید را سریع تر کند. همچینین این دسگاه ها قابلیت شمارش تعداد بسته های دوخت شده را نیز دارند که باعث مدیریت بهتر در فرایند تولید است.

این دستگاه های دوخت ریلی همونطور که گفته شد از طرف شرکت بند و بس دارای 1 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش است. همچنین قطعات این دستگاه و سایر دستگاه هایی موجود در بند و بس موجد است به صورت جداگانه در سایت برای فروش قرار دارند. برای دوستانی که دستگاه را از ما خریداری نکردند اما قطعات مشابهی در دستگاه آنها وجود دارد  همچنین خیال خریدار را از بابت قطعات یدکی راحت میکند.

نکات نگهداری درست از دستگاه دوخت حرارتی

اینجا چند مورد از نکات یا به عبارتی سرویس هایی که باید برای دستگاه دوخت حرارتی به صورت دوره ای انجام دهید را برسی میکنیم.

  1. 1-تعویض دوره ای تسمه نسوز : نکته ای که خیلی اهمیت دارد تعویض دوره ای تسمه های نسوز دستگاه است که با هزینه بسیار کمی قابل انجام است و کیفیت دوخت و سلامت دستگاه را تضمین میکند.
  2. 2-خالی کار نکردن دستگاه : دستگاه دوخت هرگز نباید بدون وجود پلاسیک بین المنت های آنها کار کنند اینکار باعث سوختن المنت های حرارتی و همچنین آسیب دیدن دستگاه میشود.
  3. 3-استراحت دادن : اگر شرکت بزرگی هستید و کل روز دستگاه شما کار میکند بهتر از هر یک ساعت چند دقیقه دستگاه را خاموش کنید که علاوه بر خنک شدن دستگاه طول عمر را آن را هم بالا میبرد.
  4. 4-جلوگیری از جابه‌جایی‌ های مداوم و غیرضروری : دستگاه های دوخت را هنگام کار کردن هرگز حابه جا نکنید چون میتواند باعث خراب شدن غلطک ها و شکستن آنها شود.

نکات مهم قبل از خرید دستگاه

بیشتر ما قبل از خرید هر جیزی آن محصول را برسی میکنیم که آیا ارزش خرید دارد یا نه. یکی از سخت ترین انتخاب ها انتخاب دستگاه صنعتی مناسب است حال چرا ؟

زیرا در خرید دستگاه های صنعتی دو نکته بسیار اهمیت دارد. اول اینکه دستگاه باید از کیفیت خوبی برخوردار باشد که دستگاه های خوب دارای گارنتی و خدمات پس از فروش هستند. نکته دوم وجود قطعات یدکی آنها در داخل کشور است چون بهترین دستگاه ها هم روزی خراب میشوند به همین دلیل نیازمند قطعات یدکی هستند.

با این توضیخات میخواهم شرکت تولید کننده انواع دستگاه های صنعتی را یعنی بند و بس را به شما معرفی کنم که تمام دستگاه هایشان 1 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش دارد. همچنین تمام قزعات به صورت جداگانه در سایت برای خرید موجود است تا خیال شما از بابات تامین قطعات یدکی راحت باشد. زیرا اگر شما دستگاهی بخرید که در آینده نتوانید قطعات یدیکی آن را تامین کنید شاید به خاطر یک مشکل کوچک مجبور یه خرید مجدد دستگاه شوید. امیدوارم با در نظر گرفتن این نکات مهم بهترین دستگاه را انتخاب کنید.

سوالات متداول

چطور بدون واسطه از تولید کننده اصلی بخرم ؟
کلیه ی دستگاه های موجود در بند و بس تولید و مونتاژ همین شرکت است و شما دارید مستقیم بدون واسطه از تولید کننده میخرید.
قطعات این دستگاه ها در بازار وجود دارد ؟
بله ما اینجا در بند و بس علاوه بر فروش دستگاه قطعات یدکی آن را هم به صورت جداگانه قرار دادیم.
قیمت و کیفیت محصولات را تضمین میکنید ؟
بله به همین دلیل است برای تمامی دستگاه ها یکسال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش قرار دادیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *