کاهش هزینه انبار داری

کاهش هزینه انبارداری

کاهش هزینه انبار داری امروزه به یکی از دغدغه های افراد تولید کننده و همچنین فروشنده ها تبدیل شده. کاهش هزینه انبارداری از جمله روش‌های بسیار مناسب برای به حداکثر رساندن سود است. هماننطور که می‌دانید در حال حاضر هزینه‌های مربوط به انبار و انبارداری هزینه‌های قابل‌ توجهی است که در شهر های بزرگ اصلا انبار داری را بصرفه نمیکند. از طرف دیگر رقابت‌های بسیار بالایی در صنایع مختلف، به‌ ویژه در زمینه کاهش دادن هزینه‌های بخش­های مختلف، انبار داری وجود دارد.

بسیاری از افراد و مدیران گمان می‌کنند که کاهش هزینه‌ها به‌ معنای این است از کارمند کمتر و امکانت کمتر استفاده کنند . در حالی‌ که کاهش هزینه‌ها در حقیقت به‌ معنای بهینه تر شدن یک کسب و کار است. این نوع از اقدامات را می‌توان با بررسی تمامی ابعاد و جوانب یک کار از جمله زنجیره تامین، بررسی سیستم انبار و … به انجام رساند. لذا اطلاع از راهکارهای کاهش هزینه انبارداری برای مدیران و صاحبان کسب و کارهای مختلف ضرورت دارد.

ما اینجا قصد داریم راه حل های موثر برای کاهش این هزینه ها را برسی کنیم.

بهینه ذخیره سازی اولین گام در کاهش هزینه انبار داری

یکی از نکاتی که میتواند بازدهی انبار شما را بالا ببرد ذخیره سازی درست کالا های موجود است. برای مثال اگر در انبار شما بخشی به پوشاک و کالا های خواب اختصاص دارد باید آنها را فشرده سازی بکنید. حال سوال اینجاست چگونه با حداقل هزینه فشرده سازی موثری داشته باشم?

برای فشرده سازی این قبیل محصولات شما میتواند از انواع دستگاه های بسته بندی وکیوم استفاده کنید اما اگر به دنبال دستگاهی کوچک و قوی میگردید که حجم زیادی از انبار شما نگیرد پیشنهاد ما دستگاه بسته بندی وکیوم رو میزی است. شاید در نگاه اول فکر کنید که اینکار که موجب افزایش هزینه میشود یعنی چه ?

در حقیقت اینکار در بلند مدت هزینه انبار داری را به شکل چشم گیری کاهش میدهد زیرا با اینکار شما میتواند چند برابر قبل این کالا های حجم گیر را انبار کنید که باعث افزایش ظرفیت انبار و همچنین افزایش درآمد میشود. برای اینکه حرف من را بهتر بفهمید ویدیو زیر را مشاهده کنید.

همانطور که مشاهده کردید با استفاده از وکیوم حجم این محصول به طور چشمگیری کمتر شد که یعنی شما با استفاده از دستگاه بسته بندی وکیوم میتوانید بسیار بیشتر از قبل انبار کنید و بیشتر از قبل پول دربیارید ?

همچین اگر شما مواد غذایی را هم در انبار خود دارید میتوانید با ستفاده از این دستگاه وکیوم کنید و مدت بیشتری آنها را در انبار نگهداری کنید. علاوه بر این وکیوم کردن مواد غذایی موجب حفظ عطر و طعم آنها در بلند مدت میشود.

پیشگیری از خسارت به کالا های انبار

بسته بندی ایمن یکی از مهم ترین نکات در انبار داری است که معمولا به وسیله نایلون حبابدار انواع محصولات آسیب پذیر انبار میشوند. اما استفاده از نایلون های حبابدار حجم گیر است و در بیشتر مواقع ما باید انباری را به خود نایلون های حبابدار اختصاص دهیم که با گام اول ما برای کاهش هزینه انبار داری در تضاد است. چاره چیست ?

راه حل جلوی چشم شماست ?

دستگاه تولید بالشتک هوا که  قابلیت باد کردن رول های فشرده شده نایلون حبابدار و بالشتک هوا را دارد. این بالشتک های هوا بسیار در هزینه ها صرفه جویی میکنند. برای مثال شما اگر از نایلون حبابدار باد شده استفاده کنید باید انبار به آن اختصاص دهید به علاوه هرینه حمل و نقل آن بالا است که در بازار امروز دیگر جای ندارد.

کار دستگاه تولید بالشتک هوا به این شکل است که رول های باد نشده بالشتک هوا یا نایلون حبابدار در محل مشحص قرار میگیرد و سپس دستگاه در  چند ثانیه بالشتک ها را پر از باد میکند و بعد عملیات دوخت را مانند دستگاه دوخت حرارتی انجام میدهد. اینکار باعث میشود در هر بار مصرف تنها به اندازه ای که نیاز دارید بالشتک تولید کنید و نیازی به انبار کردن آنها نداشته باشید. این روش بسیار در بسته بندی فروشگاه های آنلاین مورد استفاده قرار میگیرد. برای بهتر درک کردن کار این دستگاه ویدیو زیر را تماشا کنید.

به علاوه این بالشتک های هوا و نایلون حبابدار قابلیت چاپ سفارشی دارند که میتواند بسته بندی و ارسال شما را بسیار زیبا تر کند که مشتری را جذب کند.

کاهش دادن هزینه‌های مربوط به نیروی انسانی

بسیاری از مدیران و صاحبان کسب و کارهای مختلف، گمان می‌کنند که کاهش دادن هزینه‌های نیروی انسانی، به‌ معنای این است که تعداد کارکنان خود را در بخش‌های مختلف کاهش دهند. در حالی‌ که این‌ مورد به این معنا است که با استفاده از سیستم‌های مدیریت پیشرفته و هوشمند، فرآیندهای موجود در انبارهای خود را بهبود بخشید.

به‌ کارگیری این دسته از عناصر پیشرفته و مدرن، باعث می‌شود تا کارها به‌ نحوی ساده‌ تر انجام شوند و از طرف دیگر، این امور در مدت‌ زمانی بسیار کم‌ تر انجام گیرند. لذا و به‌ طور کلی می‌توان گفت از طریق مدیریت هرچه بهتر انبار، می‌توان هزینه‌های این بخش‌ها را با کاهش قابل‌ توجهی مواجه کرد بدون این‌ که از تعداد کارکنان آن کم شود.

صرفه جویی در مصرف برق = کاهش هزینه انبار داری

خدمات انبار یکی از بزرگترین استفاده کنندگان برق است. حوزه های کلیدی مصرف برق عبارتند از روشنایی و کنترل دما که شامل سردخانه ها، موارد گرم، کنترل رطوبت و غیره می شود. کنترل دما ضروری است زیرا کلاس های مختلف محصولات در دماهای مختلف ذخیره می شوند. مدیریت این مناطق از مصرف برق یک راه عالی برای صرفه جویی در مصرف برق است.

به این منظور استفاده از دستگاه های کم مصرف بسیار برای مدیران مهم است. همچنین استفاده از دستگاه های بسته بندی وکیوم میتواند تا حد زیادی در کاهش مصرف برق موثر باشد. زیرا بسیار از اقلام خوراکی بعد از وکیوم نیاز نیست در فضا منجمد شوند. همچنین استفاده از لامپ های کم مصرف نیز اهمیت زیادی برای کاهش هزینه ها دارد.

مطالب مفید بود ؟

امیرحسین امان اللهی
سلام امیرحسن امان اللهی متخصص در زمینه دستگاه های تولید و بسته بندی در مقالات من میتوانید با تکنولوژی و دستگاه های روز صنعت چاپ و بسته بندی آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *