چرا تولید دستگاه بالشتک هوا ایرانی متوقف شد

تولید دستگاه بالشتک هوا ایرانی متوقف شد

دستگاه بالشتک هوا ایرانی که تولید آن در سال 1399 خورشیدی شروع شد در نهایت به دلیل مشکلات فراوان تولیدش متوقف شد. این دستگاه بالشتک ایرانی جز معدود دستگاه هایی بود که تمام قطعات کاملا در داخل کشور تولید میشد.

برای اینکه متوجه بشوید بدون نظر شخصی این مقاله را مینویسم برید به فروشگاه هم دستگاه ایرانی دارم بفروشم هم خارجی قیمت جفتشم توی یک رنج قیمته پس دارم از دید شما برسی میکنم. فکر نکنید تو این مقاله قراره خارجی را قالبتون کنیم جفتشو داریم دوست داشتید ایرانی بخرید. با توجه به توقف خط تولید بازم ما میتونیم پشتیبانی کنیم مشکلی نداره.

دستگاه تولید بالشتک هوا چیست ?

احتمالا بیشتر افراد با دستگاه تولید بالشتک هوا آشنایی ندارند پس ابتدا با معرفی این دستگاه شروع میکنیم. این دستگاه از سری دستگاه های جدید صنعت بسته بندی است که انقلابی در این صنعت به وجود آورده. حدود 4 سال است که این دستگاه به بازار های جهانی معرفی شده و 2 سال است که در بازار  ایران معرفی شده اما هنوز خیلی ها از وجود این دستگاه مطلع نیستند. پس از یکسال از معرفی این دستگاه شرکت بند و بس به فکر تولید دستگاه بالشتک هوا ایرانی افتاد و شروع به تولید آن با استفاده از قطعات ایرانی کرد. به جرات میتوانم بگویم جز معدود دستگاه هایی بود که تمام قطعات ایرانی بود.

دستگاه تولید بالشتک هوا در واقع وظیفه باد کردن و دوخت کردن رول های بالشتک و نایلون حبابدار را دارد. شما ابتدا رول های خام و باد نشده را در این دستگاه ها قرار میدهید سپس با روشن کردن دستگاه رول های بالشتک هوا باد میشوند و سپس با یک تسمه نسوز با حرارت دوخت میشوند.

برای بهتر متوجه شدن کار این دستگاه پیشنهاد میکنم ویدیو زیر را ببینید.

همانطور که در ویدیو دیدید این دستگاه رول های خالی از هوا را باد میکند و بعد از آن سریعا درب آنها دوخت میشود تا هوای داخل آنها خازج نشود.

دلیل توقف خط تولید دستگاه بالشتک ایرانی از زبان تولید کننده?

مشکل اولی که در دستگاه های ایرانی وجود داشت مشکل آنالوگ بودن آن بود که در دستگاه های چینی دیجیتال بود که از مزایای دستگاه های بالشتک هوا خارجی به حساب می آید.

مورد دوم که نقشی موثر در سوختن المنت حرارتی دستگاه داشت سنتی بودن طراحی این دستگاه بود. در دستگاه بالشتک ایرانی از ترانس به جای سوئیچینگ استفاده شده بود. این کار علاوه بر تحمیل هزینه اضافی موجب سخت کنترل شدن ولتاژ هم میشد که باعث سوختن قطعات به خصوص المنت های حرارتی میشد.

نکته دیگری که به عنوان یکی از عوامل فروش و تولید دستگاه های تولید بالشتک هوا ایرانی لازم میبینم بگویم این است که بزرگ ترین اشتباه را در اوایل تولید مرتکب شدیم. دستگاهی تولید کردیم که تازه 3 سال بود به بازار جهانی وارد شده بود و هنوز جای پیشرفت و تست و آزمایش داشت. اما ما این دستگاه را پس از تولید بلافاصله وارد بازار کردیم که نتیجه آن خرابی زیاد و نارضایتی مشتری شد.

به همین دلیل ما تمامی دستگاه های ایرانی را جمع کردیم و به جای آنها دستگاه های جدید خارجی را به مشتریان دادیم تا موجب رضایت آنان شود. لازم به ذکر است که دستگاه های خارجی نیز اینجا مونتاژ میشوند و آقا خودمونی بگم نمیایم منتاژ کنیم بگیم تولید کردیم دستگاه خارجیه مونتاژ ایرانه.

اینجا به نظرم یک نکته دیگر را بهتر است بازگو کنم برای افرادی که دوست دارند وارد حوضه فناوری و تولید شوند. آقا کار تولید بسیار سخته جلوی پات همه سنگ میندازن به جز اون خیلی از زیر ساخت های آن در کشور ما وجود ندارد یا اگر وجود دارد بسیار گران است. پس هنگام ورود به حوضه کاری اول از وجود زیرساخت های آن مطمئن شوید و اگر حوصله درگیر شدن با عوامل داخلی سنگ انداز جلوی پای تولیدکننده را دارید به نام خدا کار و شروع کنید.

مزیت های دستگاه های تولید بالشتک هوا خارجی نسبت به ایرانی

خب اینجا میخواهیم از مهم ترین عللی که موجب برتر شدن دستگاه تولید  بالشتک خارجی نسبت به ایرانی شد صحبت کنیم. اولین علتی که میتوان به آن اشاره کرد داشتن سنسور های متنوع در دستگاه تولید بالشتک هوای های خارجی بود. از مهم ترین این سنسور ها میتوان به سنسور وجود رول در دستگاه اشاره کرد. این سنسور به شما اجازه نمیدهد که دستگاه بدون رول کار کند که اگر دستگاه بدون رول کار کند موجب سوختن آن میشود. یا سنسور های دمایی که تا هنگام رسیدن المنت ها به دمای مطلوب رول را نگه میداشت تا اصراف نشود.

قابلیت دوم که به کاربر احساس راحتی کار با دستگاه و همچنین دقیق تر بودن دستگاه بود دیجیتال بودن نمایشگر است. در دستگاه های خارجی این نمایشگر ها دیجیتال است که بسیار دقیق تر است و همچنین کار با آن راحت تر است.

 

از سری دیگر مزیت های دستگاه های خارجی صادقانه بویم کیفیت بهتر آن است.  دستگاه های ایرانی به سرعت خراب میشد و هزینه زیادی هم برای تولیدکننده داشت هم از مشتری زمان میگرفت. اما این همه از بدیاش گفتیم این خوبی را هم بگی که تولیدکننده تا یکسال اول دستگاه ها را کاملا رایگان تعمیر یا تعویض میکرد بدون قید و شرط . حتی هنگام توقف تولید از مشتریانی که از دستگاه نارضی بودند با دادن یک دستگاه خارجی نو دل جویی کرد و کسانی که دوس داشتند از ایرانی استفاده کردند و هنوز هم پشتیبانی دریافت میکنند.

رول های بالشتک هوا با فتخار تولید ملی ?

خب با اینکه دستگاه های ایرانی خیلی خراب از آب در آومد اما رول های بالشتک هوا یا کوسن هوا دمشون گرم کیفیت فوق العاده تولید کردند. اولا چون تولیدش با توجه به قیمت اولیه ی پلاستیک توی ایران بصرفه بود. دوما با ایجاد چاپ سقارشی روی آنها کاری کردند که در دنیا تازگی داشت و موجب شد که این نوع بسته بندی در دنیا مثل بمب صدا کند. این بالشتک هوا ضربه گیر میتواند ایمنی محصول شما را به طور شگفت انگیزی بالا ببرد. شما میتوانید انواع رول های بالشتک و نایلون حبابدار که مخصوص این دستگاه های جدید بالشتک هوا است را از شرکت بند و بس خریداری کنید.

دوستان سعی کردم توی این مقاله خیلی خودمونی براتون از مشکلات و کار هایی که با دستگاه بالشتک ایرانی شد بگم امیداورم لذت برده باشید. اگه میشه یه کامنت کوچولو برامون بگذار.

مطالب مفید بود ؟

امیرحسین امان اللهی
سلام امیرحسن امان اللهی متخصص در زمینه دستگاه های تولید و بسته بندی در مقالات من میتوانید با تکنولوژی و دستگاه های روز صنعت چاپ و بسته بندی آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *