20 مزیت بسته بندی وکیوم

مزیت بسته بندی وکیوم

مزیت بسته بندی وکیوم مواد عذایی

مزیت بسته بندی وکیوم  را به صورت موردی برای مواد غذایی به شکل زیر برسی میکنیم.

 1. حفظ عطر و طعم: مزه و بوی خوراکی ها حفظ خواهد شد و از تغییر کیفیت آنها در زمان طولانی پیشگیری می شود.
 2. بسته بندی مجدد: خوراکی هایی که از بسته بندی خارج شده اند را می توانید دوباره وکیوم کنید.
 3. جلوگیری از رشد میکروب و قارچ: به دلیل مکش هوا و نبود اکسیژن داخل آن، از رشد میکروب و قارچ جلوگیری به عمل می آورد که باعث بالا تر رفتن کیفیت غذای شما میشود.
 4. عدم نیاز به مواد افزودنی: با استفاده از این محصول نیازی به استفاده از نواد نگهدارنده نخواهید داشت.
 5. کاهش هزینه ها: این دستگاه ویژه بسته بندی از دور ریختگی، فاسد شدن و هدر رفتگی مواد خوراکی پیشگیری می کند در نتیجه موجب صرفه جویی در هزینه ها می گردد.
 6. حفاظت از سرمازدگی و خُشکی: مواد غذایی داخل فریزر دچار تغییر در بافت می شوند و رطوبت خود را از دست می دهند. در این روش از سرما زدگی و تغییر حالت مواد خوراکی جلوگیری می شود که بسیار آشپزی را برای شما لذت بخش میکند.
 7. طعم دادن: گوشت را در سُس یا هر نوع ماده دیگری بخوابانید سپس در پلاستیک وکیوم مخصوص بگذارید و به این طریق مهر و موم کنید. در این روش خوراکی های بهتر مزه خواهند گرفت و عطر و طعم بهتری خواهند داشت و در زمان شما نیز صرفه جویی می شود و هر موقع که خواستید تنها نیاز است مواد غذایی را بردارید و غذا درست کنید بدون نیاز به ادویه زدن مجدد.
 8. نگهداری طولانی مدت مواد غذایی: بازه زمانی نگهداری مواد خوراکی تا چند برابر افزایش خواهد یافت. گوشت در فریزر تا 6 ماه دوام می آورد اما در این روش می توانید تا 3 سال بدون از دست رفتگی عطر و طعم، گوشت را نگهداری کنید. همچنین باعث حفظ کیفیت و طعم مواد غذایی میشود.
 9. کاهش حجم : دستگاه های وکیوم با بسته بندی مواد عذایی موجب میشوند حجم کمتری اشغال کنند.
 10. حمل نقل بهینه : کاهش هزینه حمل و نقل به دلیل بسته بندی خلاقانه و درست.
دستگاه بسته بندی وکیوم

مزیت بسته بندی مواد غذایی با استفاده از نیتروژن

نحوه بسته بندی مواد با نیتروژن چجوریه ؟

در این روش تمام هوای داخل بسته بندی مواد غذایی تخلیه شده و گاز نیتروژن جایگزین می شود. اکسیژن موجود در بسته بندی مواد غذایی که فرصت خوبی برای رشد باکتری و قارچ ها فراهم میکند از بسته بندی با استفاده از مدل های خاصی از دستگاه های بسته بندی با تزریق گاز مثل دستگاه بسته بندی وکیوم رو میزی که پس از تخلیه هوا دستگاه نیتروژن را جایگزین آن میکند.  به طور کلی انواع دستگاه های بسته بندی وکیوم صنعتی قابلیت جایگزین کیدن هوا با نیتروژن را دارند.

تمامی مزیت هایی که بسته بندی وکیوم برای مواد غذایی را دارد بسته بندی با استفاده از نیتروژن نیز دارد که به صورت موردی به مزیت های مازاد به برسی آنها میپردازیم.

 1. حفظ شکل ظاهری مواد غذایی : نیتروژن نه تنها از ایجاد قارچ و باکتری جلوگیری میکند بلکه موجب خفظ شکل ظاهری محصول هم میشود. زیرا رطوبت مواد غذایی سببب تعییر شکل ظاهری آنها میشود.
 2. ماندگاری بیشتر : با توجه به اینکه نیتروژن گاز خنثی است و نمیگذارد رطوبت شکل ظاهری مواد غذایی را خراب کند ماندگاری محصول شما را هم بیشتر میکند.
 3. جلوگیری از ایجاد گاز برخی خوراکی ها : برخی از میوه پس از مدتی در فضای خلا نسبی گاز ایجاد میکنند که موجب فاسد شدن آنها میشود به همین دلیل بهتر است از نیتروژن در بسته بندی آنها استفاده شود.
 4. حفاظت فیزیکی : تابه خال فکر کردید که چرا پاکت چیپس نصفش پر از هوا است به خاطر سود کارخانه نیست عزیز دل برای اینه که چیپس ها خرد نشوند به همین دلیل با نیتروژن پر میشوند تا هم خرد نشوند و هم چیپس ما خراب نشود و ترد باقی بماند.
 5. بسته بندی زیبا تر : امروزه یکی از مهم ترین عامل های فروش بسته بندی زیبا است که اگر شما به زیبایی هم کنار کیفیت بسته بندی اهمیت میدهید نیتروژن مشکل زشت بودن بسته بندی وکیوم را حل کرده است.
مزیت بسته بندی مواد غذایی

چرا محصولات حجم گیر را وکیوم میکنند؟

 1. کاهش حجم : شاید تا خالا در مغازه های فروش کالای خواب و یا عروسک فروشی های بزرگ دیده باشید که هنگامی که محصول را از انبار بیرون می آورند درون پلاستیک خاصی فشرده شده است که باعث کاهش فضای اشغال شده میشود.
 2. صرفه جویی در هزینه انبار داری : دوست عزیز با توجه به هزینه زیاد انبار در شهر های بزرگ باید بهینه از فضا استفاده کرد به همین دلیل محصولاتی که قابلیت وکیوم را دارند وکیوم میکنند تا نیاز به انبار بزرگی برای نگهداری نداشته باشند.
 3. کاهش هزینه حمل و نقل : مزیت خیلی خوبی که وکیوم کردن محصولات حجیم داره کم شدن کرایه حمل و نقله شما اومدی محصولتو فشرده کردی و با اینکار تعداد محصول بیشتری را میتونی در هر بار حمل و نقل جابه جا کنی.
 4. حفظ سلامت کالا : شما با پوشاندن محصول خود با یک لایه پلاستیک ضخیم علاوه بر اینکه آن را از آسیب های فیزیکی در امان نگه میدارید آن را در برابر باکتری و قارچ هایی که امکان دارد بر روی محصولاتی مقل بالش و پتو شکل گیرد جلوگیری میکنید.
 5. قیمت ارزان پلاستیک وکیومنکته اصلی انتخاب این نوع بسته بندی بصرفه بودن آن است که شما میتوانید با هزینه خیلی کمتری نسبت به سایر روش های بسته بندی محصولات خود را بسته بندی و به فروش برسانید.

دستگاه بسته بندی وکیوم از کجا بخرم ؟

بهتره اول بگیم که چی بخرم. دستگاه های بسته بندی وکیوم مدل های مختلفی دارند که هر کدام مزیت هایی دارند و به منظور خاصی طراحی شدند. پس اگر هنوز نمیدانید دنبال کدوم مدل دستگاه هستید با ما تماس بگیرید خوشحال میشویم کمک کنیم?

به نظر من بهترین دستگاه بسته بندی وکیوم و در کل تمامی دستگاه های صنعتی دستگاهی هست که گارنتی داشته باشه علاوه بر آن وقتی بعد از گارانتی خراب شد قطعاتش داخل ایران پیدا بشه. یکی از بد ترین اتفاقاتی که میتواند برای یک دستگاه بیفتد این است که بالاترین کیفیت را داشته باشد اما به خاطر یک قطعه کوچک که مشکل پیدا کرده از رده خارج بشود و شما را مجبور به هزینه مجدد برای خرید دستگاه بکند.

شرکت بند و بس به طور تخصصی در زمینه ماشین آلات صنعتی فعالیت میکند که تمامی دستگاه های خود را حداقل 1 سال گارنتی میکنند و تا 10 سال خدمات پس از فروش دارند ?

بله درست خواندی 10 سال یعنی تضمین تامین قطعات و تعمیر دستگاه برای شما دوست عزیز که خیال شما را از بابت خراب شدن دستگاه راحت میکند.

مطالب مفید بود ؟

امیرحسین امان اللهی
سلام امیرحسن امان اللهی متخصص در زمینه دستگاه های تولید و بسته بندی در مقالات من میتوانید با تکنولوژی و دستگاه های روز صنعت چاپ و بسته بندی آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *